آزادراه اهواز – ایذه – دهدز – باغملک احداث می‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان از موافقت وزیر راه و شهرسازی با احداث آزادراه اهواز – ایذه – دهدز – باغملک خبر داد.

به گزارش ایزنا، منوچهر رحمانی در نشست اعضای شورای ارتقای ایمنی راههای خوزستان با اشاره به دیدار اخیر خود با وزیر راه و شهرسازی در خصوص حوادث رانندگی اخیر در محور مزبور گفت: بسته آزادراه اهواز – ایذه – دهدز – باغملک آماده شده و باید به هیئت دولت برود.

وی گفت: باید با حضور وزیر راه بسته آزادراه ایذه – دهدز در جلسه هیئت‌وزیران به‌صورت جداگانه بررسی و تخصیص اعتبار شود تا این جاده به‌صورت آزادراه مورد استفاده قرار بگیرد.

وی درباره جاده‌های حادثه‌خیز استان در ۳ ماه نخست امسال اظهار کرد: با بررسی‌های انجام‌شده بیشترین تلفات جاده‌ای در این مدت شامل محور اهواز -اندیمشک با ۱۳ متوفی، غیزانیه – هفتکل – باغملک – ایذه – دهدز با ۱۰ متوفی، مسجدسلیمان – ملاثانی با ۷ متوفی، رامشیر – امیدیه – دیلم با ۶ متوفی، اهواز – سربندر با ۵ متوفی، آبادان – اهواز و بهبهان – رامهرمز با ۵ متوفی اختصاص داشته است که باید با همیاری مسئولان استان و دستگاه‌‌های اجرایی این آمار را کاهش دهیم.

رحمانی درباره آنتن دهی جاده‌های استان گفت: حدود ۱۵ کیلومتر از محور اندیمشک – پل زال فاقد آنتن‌دهی شبکه تلفن همراه است که باید با همکاری شرکت مخابرات و بررسی‌ها این مشکل را رفع کنیم.

رحمانی همچنین با اشاره به مخاطرات جاده هفتکل – باغملک اظهار کرد: باید تا ۳ ماه آینده در مسیر مزبور یک ایستگاه پلیس دایر شود.

وی گفت: بحران موجود در ۲۰کیلومتری است که اگر از منابع استانی کمک شود یک خط دیگر نیز در این محدوده قابل احداث است.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان نیز گفت: در استان ۱۸ پایگاه امداد و نجات جاده‌ای داریم که به ۲۰پایگاه دیگر نیاز است.

 رحمانی افزود: ۱۱ پاسگاه پلیس هم در محورهای ارتباطی خوزستان وجود دارد که برای انجام مأموریت‌های سازمانی به ۸ پاسگاه دیگر نیاز داریم.

وی اضافه کرد: برای احداث ۶ پاسگاه مشکلات موجود قابل‌حل است که امید می‌رود با تأمین اراضی از طریق منابع طبیعی دو اولویت نخست از این‌ها امسال ایجاد شود.

رحمانی ادامه داد: اکنون در استان ۸۱دستگاه خودرو اورژانس جاده‌ای وجود دارد که به ۵۷ دستگاه دیگر نیز نیاز داریم.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان افزود: در ۱۵ ماه گذشته از مجموع متوفیان ناشی از سوانح رانندگی در استان ۵۶ درصد درصحنه، ۷ درصد در مسیر انتقال به بیمارستان و ۳۷ درصد دیگر در بیمارستان فوت کرده‌اند.

وی همچنین از پرداخت نشدن اعتبار موردنیاز حوزه راه که باید از طریق دستگاه‌های اجرایی صورت می‌گرفت انتقاد کرد و گفت: از مجموع ششصدمیلیارد ریال اعتبار مورد تعهد دستگاه‌ها تنها دوازده میلیارد ریال آن‌هم توسط سه دستگاه تأمین‌شده است.

در ادامه رییس پلیس راه‌های خوزستان هم گفت: از هشت پاسگاه پلیس که در محورهای استان موردنیاز است احداث ایستگاه در محورهای لالی – مسجدسلیمان، هندیجان – دیلم و سوسنگرد – اهواز باید در اولویت قرار گیرد.

سرهنگ قاسم قدرتی افزود: خوزستان پنجمین سال متوالی است که کاهش تصادفات را تجربه می‌کند و امسال هم به مدد دستگاه‌ها رتبه نخست را به دست آورد؛ به‌گونه‌ای که در میزان تلفات سه‌ماهه نخست امسال با استان دوم ۱۹ نفر فاصله دارد.

وی ادامه داد: در مسیر غیزانیه – هفتکل – باغملک – ایذه تا دهدز تا سه راهی رغیوه از جاده قدیم ۱۰ تا ۱۵ کیلومتر بلااستفاده مانده است که اگر با کمترین اعتبارات اصلاح شود تأثیر ارزشمندی در کاهش تصادفات دارد.

 

ایلنا/

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *