راه اندازی بخش لرشناسی دایره المعارف بزرگ اسلامی

بخش «لر شناسی» دایره المعارف بزرگ اسلامی به ریاست کیانوش کیانی هفت لنگ راه اندازی شد.

به گزارش ایزنا، کاظم موسوی بجنوردی رییس مرکز دایره المعارف بزرگ اسلامی، طی حکمی کیانوش کیانی هفت لنگ را به ریاست بخش تازه تأسیس لرشناسی این مرکز منصوب کرد. 

 
در حکم رییس مرکز دایره المعارف بزرگ اسلامی آمده است:
 
 کیانوش کیانی هفت لنگ را با توجه به برنامه مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی که تحقیق در زمینه تاریخ و فرهنگ اقوام و طوایف ایرانی را در سرلوحه اهداف خود قرار داده است و با عنایت به سوابق و تجربه های پژوهشی تحسین برانگیز که تا کنون اندوخته اید، به موجب این ابلاغ مدیریت بخش لُرشناسی به جناب عالی واگذار می شود. امیدوارم اولین محصول این بخش بسیار مهم و فرخنده تدوین تاریخ و فرهنگ لرهای ایران باشد. خداوند متعال بر توفیقات شما بیفزاید.
 
 کیانوش کیانی هفت لنگ، از نخبگان لر بختیاری، متولد ۱۳۳۵ در شهرستان ایذه استان خوزستان، در سال ۱۳۷۴ به اخذ دکترای جغرافیای انسانی نائل آمد.
وی در سوابق علمی و اجرایی خود در جایگاه هایی از جمله معاون اسناد سازمان کتابخانه و اسناد ملی ایران، مشاور تاریخ شفاهی ریاست کتابخانه مجلس شورای اسلامی، عضو شورای ارزیابی اسناد مجلس شورای اسلامی، رئیس کارگروه نخبگان، کمیته نخبگان، قومیت ها و خرده فرهنگها دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، عضو کمسیون اجرائی آئین نامه سازماندهی عشایر، ستاد تدوین برنامه پنجم سازمان امور عشایر ایران عضو گروه علمی فرهنگی و هنر عشایری فرهنگستان هنر جمهور اسلامی ایران و مشاور امور اسناد، کتابخانه و موزه بانک ملی ایران به ارائه خدمات به جامعه علمی ایران پرداخته است.
 
باشگاه خبرنگاران/

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *