مصوبه تردد خودروهای اروندی لغو نخواهد شد

نماینده اهواز با بیان این که طرح تردد خوردوهای اروندی، مردم خوزستان را امیدوار کرده است، گفت: دولت با ترددخودروهای پلاک اروندی در سطح خوزستان موافق است و تنها عده‌ای از سر بی‌اطلاعی نسبت به شرایط استان با آن مخالفت می‌کنند.

به گزارش ایزنا، سید شکرخدا موسوی اظهار کرد: پس از تبدیل شدن آبادان و خرمشهر به منطقه آزاد، طرح تردد خودروهای منطقه آزاد اروندی با پیگیری خوب استاندار خوزستان و پشتیبانی نمایندگان که در حمایت از این طرح نامه‌ای به ریاست جمهوری ارسال کردند؛ در شورای تامین استان تصویب شد. این امر در راستای توسعه پایدار استان بود و مطالبه بحق مردم خوزستان است.

وی افزود: این طرح مورد تایید دولت نیز قرار گرفته و مخالفتی با آن ندارد. ما اعتقاد داریم که تنها خدمت دولت تدبیر و امید به مردم استان خوزستان، طرح آزادسازی تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد اروندی بود.

نماینده اهواز در خانه ملت بیان کرد: به دلایل شرایط خاص استان و با وجود صنایع مهم و بزرگ در خوزستان، نتوانستیم اقدام مهمی در جهت خدمت به مردم استان انجام دهیم اما طرح تردد خودروهای اروندی در سطح استان، مردم خوزستان را نسبت به دولت و مسئولان امیدوار کرد.

موسوی با اشاره به وضعیت نامناسب جاده‌های استان خوزستان تصریح کرد: با توجه به وضعیت نامطلوب راه‌های استان که به نام جاده‌های مرگ شناخته شده‌اند، طرح ماشین‌های اروندی تا حدودی به مردم در تردد بین جاده‌ای ایمنی بخشیده است.

وی اظهار کرد: در شرایط گرد و خاک و گرمای شدید بالای 50 درجه در استان، استفاده از خودروهای اروندی و با قیمت مناسب حق مردم خوزستان است.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به عقب‌ماندگی مفرط خوزستان که ناشی از جنگ تحمیلی است، یکی از بهترین خدماتی که دولت‌های مختلف پس از دوران دفاع مقدس به مردم این استان ارایه کرده‌اند، طرح تردد ماشین‌های اروندی بود که در این دولت و در زمان استانداری آقای مقتدایی و نمایندگی ما صورت گرفت و به نظر نمی‌رسد هیچ فرد منصفی در سراسر کشور با این موضوع مخالفت یا بحثی در این باره داشته باشد.

موسوی ادامه داد: برخی حاشیه‌سازان مخالف این طرح و نیز برخی افراد به ویژه در صنعت خوردوسازی که تلاش می‌کنند در طرح تردد ماشین‌های اروندی خلل ایجاد کنند، منافع اقتصادی آنها به خطر افتاده است. افراد دیگری نیز وجود دارند که از شرایط استان خوزستان اطلاع ندارند و متوجه نیستند که مردم استان در چه شرایط سختی در حال تحمل دشواری‌ها هستند.

وی عنوان کرد: استاندار و نمایندگان استان خوزستان با تمام قوا در برابر این افراد و ایجاد هر گونه خلل ایستادگی خواهند کرد و اقدامات خوب دیگر نیز در راه است که مردم خبرهای آن را در آینده حتما خواهند شنید.

نماینده اهواز خاطرنشان کرد: مردم مطمئن باشند که این مصوبه لغو نخواهد شد و تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد اروند در سطح استان خوزستان آزاد است.

 

 

ایسنا/

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *