جزییات جذب 2 هزار نیروی جدید در آموزش و پرورش خوزستان

معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان جزییات به‌کارگیری نزدیک به 2 هزار نفر نیروی انسانی جدید به‌صورت حق‌التدریس در آموزش و پرورش استان را تبیین کرد.

به گزارش ایزنا، سیروس خدادادی اظهار کرد: از مجموع افرادی که به‌صورت حق‌التدریس به‌کار گرفته شدند، هزار و 468 نفر در دوره ابتدایی، 158نفر در دوره متوسطه اول، 85 نفر در بخش فنی و حرفه‌ای و کاردانش، 130 نفر در دوره متوسطه دوم، 30 نفر در بخش تربیت بدنی و 45 نفر نیز در آموزش و پرورش استثنایی به‌کارگیری شدند.

وی با اشاره به قانون تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی، افزود: این قانون مصوب 17مهر 88 مجلس شورای اسلامی است و بر اساس آن معلمان حق‌التدریس و آموزش‌یاران نهضت سواد آموزی، ساماندهی و به‌صورت پیمانی وارد آموزش و پرورش شدند. بر این اساس در سال‌های 89، 90 و 91 تمام افرادی که به‌ شکلی به‌صورت آموزشیار و حق‌التدریس مشغول به کار بودند، به استخدام آموزش و پرورش درآمدند.

معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان با بیان این‌که در حال حاضر فقط تعیین تکلیف مربیان پیش دبستانی باقی مانده است، تصریح کرد: مربیان پیش دبستانی که در آن قانون به آن‌ها اشاره‌ای نشده بود، پس از تلاش‌های زیاد با اضافه‌کردن یک تبصره الحاقی به همان قانون در مجلس، می‌توانند به‌صورت حق‌التدریس به‌کار گرفته شوند .

خدادادی افزود: با ابلاغ بخشنامه و دستور العمل مربوطه طی مدت دو هفته به کلیه پرونده‌های این افراد که بالغ بر 2 هزار و 557 پرونده بود، رسیدگی شد و هزار و 915 نفر مورد تأیید قرار گرفت؛ همچنین 642 پرونده نیز تأیید نشد. از این پرونده‌ها 72 مورد به ‌علت نداشتن مدرک دانشگاهی و 370 پرونده دیگر نیز به علت نقص مدارک مورد تأیید قرار نگرفتند. البته در شورای معاونان آموزش و پرورش تصویب شد که 370 پرونده ناقص، مجددا مورد بررسی قرار گیرند تا حقی از کسی ضایع نشود .

وی همچنین با اشاره به اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان اظهار داشت:: در این طرح افزایش حقوق معلمان از 100 هزار تومان تا 530 هزار تومان لحاظ می‌شود که از اول مهرماه اجرا شده است. البته پرداختی ماه اول به صندوق بازنشستگی واریز می‌شود.

مرجع / ایسنا

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *