حفاری یک تونل مسیر ایذه تا سد کارون 3 آغاز شد

عملیات اجرایی حفاری تونل محور ایذه تا سد کارون 3 ، شنبه با پیام استاندار خوزستان آغاز شد.

به گزارش ایزنا، استاندار خوزستان روز شنبه در بازدید از مسیر سه راهی غیزانیه- هفتکل- ایذه به سد کارون 4، روند اجرای این پروژه بررسی کرد.
در پایان این بازدید عملیات شروع حفاری تونل (انفجار کوه) مربوط به احداث مسیر اصلی محور ایذه تا سد کارون 3 به طول 25 کیلومتر با پیام استاندار از طریق بی سیم آغاز شد.
مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان در گفت وگو با ایرنا در این باره اظهار کرد: مسیر سه راهی غیزانیه- هفتکل- ایذه تا تونل کارون 4 به طول 205 کیلومتر است. این مسیر شامل 16 پروژه با اعتبار 213 میلیارد تومان در دست اجراست.
منوچهر رحمانی افزود: پنج پروژه لکه گیری و آسفالت در این مسیر به طول 93.5 کیلومتر و با اعتبار 246 میلیارد ریال اجرا شده یا در دست اجراست.
وی با اشاره به اجرای باند سبقت دهدز- کارون 4 به طول 22.5 کیلومتر و به مبلغ 250 میلیارد ریال اضافه کرد: تقاطع ناشلیل شامل یک دهانه هشت متری به مبلغ 5.2میلیارد ریال 30 درصد پیشرفت دارد.
رحمانی اظهار کرد: واریانت جدید ایذه (اژگیل) به طول 20 کیلومتر به مبلغ یک هزار و 100میلیارد ریال نیز با پیشرفت فیزیکی شش درصد در حال اجراست.
وی از پیشرفت 70 درصدی پروژه پل هلایجان شامل دو دهانه 80 و 10 متری به مبلغ 17.6 میلیارد ریال خبر داد و گفت: باند دوم مسیر باغملک- قلعه تل به طول 16 کیلومتر به مبلغ 230 میلیارد ریال با پیشرفت فیزیکی 35 درصد در حال ساخت است.
به گفته وی، باند دوم بخشی از جاده منتهی به سه راهی نمره یک به طول 11 کیلومتر به مبلغ 69.5 میلیارد ریال نیز در حال اجراست که 22 درصد پیشرفت دارد.
با توجه به حادثه خیز بودن مسیر ایذه- دهدز، طرح احداث تونل این مسیر در سال 90 در دستورکار قرار گرفت.
احداث این تونل ضمن کاهش خطرات این مسیر، محور 25 کیلومتری ایذه-دهدز را به 12 کیلومتر کاهش می دهد.

ایرنا/

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *