رونمایی از سامانه پایش همگانی محیط زیست و منابع طبیعی ایذه در روز هوای پاک

دبیر انجمن دوست‌داران طبیعت و محیط زیست ایذه گفت: از سامانه پایش همگانی محیط زیست و منابع طبیعی شهرستان ایذه در هفته هوای پاک رونمایی و راه‌اندازی می‌شود.

تالاب میانگران ایذه
تالاب میانگران ایذه

هژیر کیانی امروز در گفت‌و‌گو ایزنا، با بیان اینکه سامانه پایش همگانی محیط زیست و منابع طبیعی این شهرستان در هفته هوای پاک رونمایی و راه‌اندازی می‌شود، اظهار کرد: این سامانه برای جلب مشارکت مردمی در پایش محیط زیست و منابع طبیعی شهرستان، در بخش‌های محیط زیست طبیعی و انسانی راه‌اندازی می‌شود.

وی افزود: این سامانه طی تفاهم‌نامه‌ای میان سازمان‌های مردمی حامی محیط زیست، منابع طبیعی، اداره منابع طبیعی و آبخیزداری و اداره محیط زیست شهرستان ایذه راه‌اندازی خواهد شد.

دبیر انجمن دوست‌داران طبیعت و محیط زیست ایذه اضافه کرد: در اولین گام راه‌اندازی سامانه با اعلام یک سامانه پیامک شبانه‌روزی تمامی گزارش‌های مردمی دریافت و برای پیگیری به‌طور هم‌زمان در اختیار دو اداره منابع طبیعی و محیط زیست قرار می‌گیرد و سازمان‌های مردم‌نهاد تا حصول نتیجه پیگیر و با ادارات مذکور همکاری خواهند کرد.

کیانی با اشاره به شرایط خاص جغرافیایی و منابع طبیعی از جمله جنگل‌ها، منابع بزرگ آبی و تالابی در شهرستان خاطرنشان کرد: می‌طلبد تا با ایجاد ساز و کارهای جلب مشارکت مردمی برای صیانت از این مواهب خدادادی تلاش کنیم.

وی گفت: علاقه‌مندان به طبیعت و محیط زیست در شهرستان ایذه تعداد قابل توجهی هستند که با ساماندهی و توانمند‌سازی این پتانسیل ارزشمند و تاثیر‌گذار مردمی می‌توان گام‌های موثری را در ترویج اخلاق و فرهنگ محیط زیست برداریم.

کیانی در پایان با اشاره به بخش دیگر این سامانه پایش مردمی تصریح کرد: تعدادی از شهروندان برای کمک به اداره محیط زیست برای پایش تالاب میانگران و گزارش تخلفاتی چون صید و زمین خواری در حریم تالاب اعلام آمادگی کرده‌اند و طبق برنامه‌ای که انجمن با هماهنگی اداره محیط زیست و منابع طبیعی انجام خواهد داد این فعالیت داوطلبانه آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *