وزیر بهداشت امشب برای حضور ۲ روزه وارد ایذه شد

وزیر بهداشت امشب به منظور افتتاح چند طرح و سرکشی از مناطق محروم برای دو روز در شهرستان ایذه حضور یافت. وزیر بهداشت

به گزارش ایزنا، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی عصر امروز پس از افتتاح چند طرح در شهرستان رامهرمز، به شهرستان باغملک سفر کرد.

شهرستان ایذه مقصد اصلی وزیر بهداشت بوده و از این‌رو، هاشمی که قرار بود عصر امروز در اولین گام ورود خود به این شهرستان برای افتتاح بخش «آی. سی. یو» و مرکز «سی. تی. اسکن» بیمارستان شهدا در شهر ایذه اقدام کند، به دلیل تاخیر در روند برنامه‌های شهرهای دیگر، با تاخیر وارد ایذه شد.

با وجود اینکه یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های وزیر بهداشت حضور در بخش محروم سوسن از توابع شهرستان ایذه بوده است، هاشمی به‌جای حضور در افتتاح مراکز ذکر شده مستقیم به بخش سوسن حرکت کرد و برنامه‌های افتتاح را به روزهای آتی موکول کرد.

شنیده‌ها از آن حکایت دارد که وزیر بهداشت به‌همراه چند اکیپ پزشکی و درمانی وارد این منطقه شده است و برای ۲ روز اقدام به ویزیت بیماران مناطق و روستاهای محروم می‌کند.

شایان ذکر است که هاشمی چند سال پیش، قبل از حضور در جایگاه وزارت بهداشت در قالب یک تیم درمانی در بخش سوسن برای چند هفته خدمات درمانی انجام داده بود و با وضعیت این منطقه محروم تا حدودی آشنایی دارد.

این در حالی است که همواره شهرستان ایذه در بخش‌های مختلف درمانی و داشتن پزشکان متخصص با مشکلات فراوان مواجه بوده و به‌دلیل کمبود امکانات در مراکز بیماری این شهرستان ۲۱۰ هزار نفری، تقریبا اکثر بیمارانی که نیازمند نظارت و درمان جدی هستند به مراکز درمانی اهواز اعزام می‌شوند.

با این وجود مسافت طولانی ۲۰۰ کیلومتری تا اهواز، تصادفات جاده‌ای بیماران و مشکلات دیگر همواره به دلیل نبود امکانات مناسب درمانی در این شهرستان برای بیماران اعزامی به‌وجود آمده است.

حال مردم این شهرستان انتظار دارند که سفر هاشمی به این شهرستان موجب توسعه امور بهداشتی و درمانی شده و در کنار آن بیمارستان جدیدی در کنار تنها بیمارستان این شهرستان در نظر گرفته شود.

انتهای پیام

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *