در پی غرق‌شدگی ۲ نوجوان/باشگاه ورزشی ایذه مجوزی برای برپایی اردو نداشت

رئیس اداره ورزش و جوانان ایذه در پی غرق شدن دو ورزشکار نوجوان این شهر در مال آقا قلعه تل باغملک، توضیحاتی ارائه داد. 

به گزارش ایذه نامه، هوشنگ حاتمی با تسلیت فوت این دو برادر نوجوان به خانواده آن‌ها، اظهارکرد: این حادثه روز گذشته دوشنبه رخ داد که یکی از باشگاه داران قدیمی و با سابقه ایذه اقدام به بردن ورزشکاران خود به اردوی تفریحی در منطقه مال آقا باغملک داشت.

وی ادامه داد: باشگاه مجوز  فعالیت رسمی از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان را دارد اما مجوزی برای بردن ورزشکاران به اردوی تفریحی نداشت. هر ساله و به صورت مکرر به باشگاه های ورزشی شهرستان اعلام می کنیم که اگر قرار است اعضای باشگاه خود را به اردو ببرند باید مجوز بگیرند که برخی باشگاه ها سهل انگاری می کنند.

رییس اداره ورزش و جوانان ایذه گفت: البته ما این مجوز را هم با سخت گیری و به ندرت و در صورتی که نخواهند اردوی خود را در مناطق خطرناک و حریم رودخانه ها برپا کنند، می دهیم و کلا این باشگاه ورزشی اقدام به اخذ مجوز نداشت.

وی بیان کرد: انتظار داریم نهادهای مربوطه نسبت به ایمن سازی حریم رودخانه های استان باتوجه به ماهیت توریستی و گردشگری این مناطق اقدام کنند. این مناطق در ایذه و شهرهای اطراف بسیار هستند و نمی توان مانع تفریح علاقه مندان شد اما می توان شرایط مناسب و ایمن را فراهم کرد. امیدوارم با ایجاد چنین شرایطی دیگر شاهد چنین حوادث ناگواری نباشیم تا مثل حادثه اخیر یک خانواده، دو فرزند نوجوان خود را از دست ندهد.

حاتمی با اشاره به بازدید مکرر از باشگاه های ورزشی، عنوان کرد: باتوجه به حادثه رخ داده، از این به بعد نیز بازرسی ما از باشگاه های ورزشی نسبت به قبل سخت گیرانه تر خواهد بود. این حادثه یک تلنگر برای ما و باشگاه داران بود.

وی همچنین با بیان اینکه در این شهر تنها یک استخر وجود دارد که آن هم از سال ۹۸ بعد از وقوع کرونا از مدار خارج شد، گفت: علت تعطیلی استخر فرسودگی است، البته با همت فرمانداری و شهرداری کار بازسازی استخر آغاز شده و همت بر این است که مرداد یا تیرماه به مدار برگردد.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *