استاندار خوزستان: انتقال آب کارون ۳ به ایذه به مصوبه شورای اقتصاد نیاز دارد

استاندار خوزستان با تاکید بر تخصیص آب برای انجام کار کشت پاییزه به کشاورزان گفت: پروژه تامین آب شهرستان ایذه از دریاچه سد کارون 3 نیازمند مصوبه شورای اقتصاد است.

به گزارش ایذه نامه ، جلسه بررسی مشکلات شهرستان های شمال شرق استان خوزستان (ایذه، باغملک، دزپارت و صیدون) به ریاست علی اکبر حسینی محراب در استانداری خوزستان برگزار شد که طی آن سازمان آب و برق و همچنین جهاد کشاورزی استان خوزستان به همکاری در تخصیص آب به کشاورزان طبق الگوی کشت پاییزه موظف شدند.

علی اکبر حسینی محراب با تاکید بر بر توسعه این مناطق در حوزه های عمرانی، کشاورزی، آب و فاصلاب و راه اظهار کرد: جهت انتقال آب از دریاچه سد کارون ۳ به شهرستان ایذه تصمیمات خوبی گرفته شده است و بر این اساس بنیز لوله هایی جهت انتقال آب به هفتکل و پایین دست تا رامهرمز آماده شده است.

وی با بیان اینکه اجرای این پروژه بزرگ آب رسانی توسط قرارگاه خاتم الانبیا با اعتبار چند میلیارد تومانی خواهد بود افزود: عمده مشکل و مسائل شهرستان ایذه و سایر شهرستان های مورد هدف طرح مساله آب است.

استاندار خوزستان با بیان اینکه اجرای پروژه انتقال آب از سد کارون ۳ به ایذه مورد موافقت وزیر نیرو قرار گرفته است ولی نیازمند مصوبه شورای اقتصاد نیز است ادامه داد: طرح زراعت چوب و همچنین اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری در منطقه از طرح های مهمی است که اجرای آن باعث رونق منطقه خواهد شد و مورد تاکید است.

انتهای پیام/

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *